Svatba

Svatební dorty

Nejen u svatebních dortů si zakládáme na tom, aby chutě byly vyvážené, dort stabilní a vzhled dokonalý. Svatební dorty připravujeme od jednopatrových až po čtyřpatrové.

Do všech pater kromě horního vkládáme dřevěné výztuže, které spolu s tvrdými podložkami pod každým patrem chrání dort proti propadnutí – díky podložkám se dort také skvěle krájí. Prostředkem pak vede jedna dlouhá dřevěná tyčka.

Vždy počítejte s vyzvednutím / dovozem dortu v den svatby, krémované dorty bohužel nelze uchovávat přes noc, mohly by popraskat. Dorty jezdí vždy z naší základny v Čakovicích.

Jak to probíhá

1. Poptání termínu

Nejdříve je nutné zjistit, zda máme v termínu vaší svatby volnou kapacitu. A to jak pro dort, tak i pro případnou dopravu. Po přečtení všech informací, prosím, vyplňte jednoduchý formulář na konci této stránky, brzy se vám ozveme zpět.

2. Ochutnávka

Vybrat můžete až pět druhů dortu, které vám po kousku připravíme do krabice k vyzvednutí, abyste doma mohli všechny chutě v klidu porovnat a vybrat společně tu nejlepší. Objednávku ochutnávky provádějte pomocí emailu – odpovězte na naši zprávu potvrzující volnou kapacitu vašeho termínu.

Cena ochutnávky se pohybuje dle aktuální ceny našich vitrínových dortů. Přibližně je to 82 Kč/kus + 15 Kč krabička.

Pro info o ochutnávkách minidezertů klikněte sem.

Každé patro dortu může mít jinou náplň. Pro zjednodušení jeho rozdávání a přidávání hostům však doporučujeme vybrat stejné náplně.

U rozdílných náplní platí tato pravidla, kvůli stabilitě:

 • Čokoládový s malinami musí být pod Ovocný – světlý
 • Ovocný – tmavý musí být pod Ovocný – světlý
 • Ovocný – světlý musí být pod Mal./Bor. se šlehačkou

3. Schůzka

Po ochutnávce se buď osobně sejdeme v cukrárně v Čakovicích a nebo vše doladíme po telefonu/emailu. Zodpovíme vám veškeré dotazy a společně najdeme tu nejlepší variantu. Před schůzkou určitě doporučujeme omrknout Pinterest! Níže na stránce naleznete podrobnější informace.

Alergie

Bezlepkovost

V případě potřeby je možné horní patro či celý dort udělat v bezlepkové variantě. Bezlepkovost přidá k ceně 10 %. Pokud si přejete jen pár kusových dortíků, níže na stránce naleznete, jak mohou vypadat.

Bílkovina kravského mléka

Nahé kusové dortíky lze připravit i v bezlaktózové variantě. Celý bezlaktózový dort, bohužel, neumíme.

Jelikož nemáme oddělenou výrobnu pro bezlepkové suroviny, počítejte, prosím, i přes naši maximální snahu, se stopami alergenů.

Vitrínové dorty jako svatební?

Není problém! Stačí se podívat na naše dorty sem a vybrat si libovolný počet. Cena platí ta, která je napsána u konkrétního dortu. Pouze v případě, že byste si přáli dorty nějak sladit do jednotného stylu, například obmazáním každého dortu na bílo a ozdobením květinami, úpravu kalkulujeme navíc.

Zákusky jako svatební dort?

Také bez problému! Cena za jednu porci dortíku, který standardně neděláme v této variantě je 110 Kč. Cena za zákusky typu tři čokolády, pistáciový dortík a další je stejná, jako je aktuálně v naší vitríně (82 Kč). Každý kousek je opatřen folií proti osychání, kterou si každý host sám jednoduše odstraní. Dortíky dodáváme pouze nahé, viz fotografie.

Na zákusky vám zapůjčíme náš velký plastový etažér, který se dá složit až do pěti pater.

Ceny porcových dortíků bez alergenů
(moussy v těchto variantách neděláme)

Bezlepkový – 121 Kč
Bezlaktózový – 145 Kč
(při počtu 1-10 kusů lze objednat jen jeden druh, 11-20 kusů dva druhy, atd.)
Bezlepkový a bezlaktózový – 162 Kč
(při počtu 1-10 kusů lze objednat jen jeden druh, 11-20 kusů dva druhy, atd.)

Přeprava

Přepravu zajišťujeme u třípatrových a větších dortů, menší jednopatrové a dvoupatrové většinou vozí rodinní příslušníci snoubenců. I tak se nás však neváhejte zeptat, rádi vám s dovozem menšího dortu pomůžeme, budeme-li mít kapacitu.

Vlastní přeprava

 • Vyzvednutí vždy v Čakovicích (Cukrovarská 15/20, Praha 9)
 • Časové rozmezí, kdy vám dort můžeme vydat, je 9-18:00
 • Dort připravíme do tvrdé kartonové krabice
 • S dortem je třeba zacházet tak, aby se nikdy nenaklonil
 • Dort převážejte pouze v kufru auta nebo na podlážce u sedadla spolujezdce, pokud je prostorná
 • Nikdy dort nedávejte na sedadlo nebo na klín
 • Jeďte plynule, brzděte pozvolna a zatáčejte v malé rychlosti
 • Ničeho se nebojte, zákazníci si už v letních měsících odvezli i několik třípatrových dortů :)

Přeprava od nás

 • Kalkuluje se vždy z Čakovic
 • Možné časové rozmezí výjezdu je 9-18:00 – pokud se váš dort nekryje s jiným, časově už domluveným dovozem
 • Pro přepravu budeme potřebovat kontakt na provozní/ho objektu, které/mu při příjezdu zavoláme a dort pomůžeme umístit do lednice

Cena dopravy je 10 Kč/km

 • Počítá se cesta tam i zpět
 • V případě vzdálenosti menší než 15 km účtujeme fixní sazbu 150 Kč za výjezd. Cesta zpět se dále počítá jako 10 Kč/km.

Platební informace

Na schůzce či po vašem písemném objednání dortu se platí rezervační poplatek ve výši 2000 Kč, díky kterému vám termín rezervujeme. Rezervační poplatek je vratný v případě zrušení objednávky alespoň čtrnáct kalendářních dní před rezervovaným termínem. Rezervační poplatek vracíme vždy převodem na účet.

Rezervace se vztahuje pouze na datum. Čas vyzvednutí/dovozu se domlouvá individuálně dle vašich i našich možností. Většinou máme na jeden den více svatebních dortů a ctíme tedy “kdo dřív přijde, ten dřív hoduje”. Domluvit čas dovozu/vyzvednutí tedy doporučujeme co nejdříve.

Čtrnáct dní před termínem se doplácí zbývající částka (dále jako Doplatek). Doplatek je vratný v případě zrušení objednávky do sedmi kalendářních dnů před rezervovaným termínem. Doplatek vracíme vždy převodem na účet.

Dva dny před svatbou – už se to blíží!

Dva dny před termínem svatby vám od nás přijde kontrolní sms zpráva. Prosíme, myslete na ni. Ač se nám to se svatebním dortem ještě nikdy nestalo, v noci nás nechtěně zapomenutá objednávka občas postraší. :)

Sms od nás bude obsahovat tyto informace:

 • datum a čas vyzvednutí / dovozu dortu
 • adresa vyzvednutí / dovozu dortu

Cena za porci

Nahý dort - 145 Kč
Polonahý - 155 Kč
Krémovaný 1 (dort bílý, hladký či vroubkovaný) – 170 Kč
Krémovaný 2 (dort s texturou a barvou, dort ve stylu břízy) – 180 Kč
Potahovaný – potahované dorty, bohužel, neděláme

* u menších dortů (12, 18 a 25 porcí) je výsledná cena za porci vyšší
** uvedené ceny jsou za dort připravený k dozdobení

Velikost

Uvedené rozměry jsou, hlavně u vícepatrových dortů, orientační. Mohou se měnit v závislosti na tom, zda vyrobíme vyšší nebo širší dort. Počet porcí zůstává vždy zachován. U vícepatrových dortů bývá porcí o trochu více, než je kalkulováno, jde o proměnnou rezervu, kterou nelze nárokovat. Velmi doporučujeme objednat méně porcí, než kolik máte plánovaných hostů. Příklad: 50 hostů = 40 porcí / 35 hostů = 30 porcí a podobně. Uvedené ceny jsou za dort připravený k dozdobení. Celková maximální výška a průměr podložky vám pomůže při komunikaci s provozním ohledně dostatečného místa v lednici. Dorty standardně dodáváme na bílé tvrdé podložce, na přání dort můžeme připravit na plátu kulatiny.

Zdobení

Pro inspiraci, jak svatební dorty mohou vypadat, navštivte naše nástěnky na Pinterestu:

Nahé dorty – cz.pinterest.com/sladkadilna/nahe-svatebni-dorty

Polonahé dorty – cz.pinterest.com/sladkadilna/polonahe-svatebni-dorty

Krémované dorty – cz.pinterest.com/sladkadilna/kremovane-svatebni-dorty

Břízy – cz.pinterest.com/sladkadilna/briza-svatebni-dorty

Dorty zdobíme standardně přímo v cukrárně. Případné zdobení námi na místě svatby kalkulujeme zvlášť.

Květiny

Používáme vždy čerstvé, cukrové květy neděláme. Doporučujeme dort ozdobit stejnými květy, které se na svatbě objeví i jinde – například ve svatební kytici nevěsty. Pokud vám nevyhovuje dodání květin den před svatbou k nám do cukrárny (příplatek 0 Kč), pošlete nám ilustrační fotografii a my je sami obstaráme (příplatek určuje reálná cena květin).

V případě, že objednáváte květiny přímo od Květiny Čakovice (moc doporučujeme!), si s dodáním květů k nám nemusíte dělat starosti, vyzvedneme si je před zdobením. Objednávka květů na dort však musí být předem uhrazena.

Chcete-li dort nazdobit až v místě konání, domluvte se, prosím, s vaší floristkou/floristou, aby měl/a v čase našeho příjezdu připravený stůl, kam dort rovnou dodáme.

Ovoce

V létě se nabízí jahody, maliny, borůvky, fíky, ostružiny, rybíz, třešně. V zimě většinou jen jahody, maliny a borůvky. Příplatek se odvíjí od použitého množství.

Figurky

Figurky modelujeme z cukrové hmoty Smartflex Velvet, s pravým marcipánem nepracujeme. Cena za figurku se pohybuje v rozmezí 300 Kč (zvířátka) až 800 Kč (lidské postavičky). Pro nezávazné nacenění konkrétní figurky nám, prosím, pošlete ilustrační obrázek na svatba@sladkadilna.cz

Zápichy

Personalizovaný zápich je třeba objednat alespoň patnáct dní před termínem svatby. Cena je 420 Kč, materiál dřevo. Zvolit si můžete cokoli, nejčastěji snoubenci volí společné příjmení.

Případně máme v zásobě zápichy Mr & Mrs, cena je 190 Kč.

Minidezerty

Naše dezerty ve zmenšené verzi perfektně doplní váš sladký bar. Minimální objednávka od jednoho druhu je 20 kusů. Doporučujeme počítat tak jeden až dva kousky na osobu. Dezerty jsou malinké, kromě Pavlovy všechny na dvě kousnutí.

Jednou ročně pořádáme ochutnávku,kdy v druhé polovině února vyhlásíme dvě data (zpravidla páteční a sobotní), na která budeme přijímat objednávky krabiček minidezertů. Obsah je vždy stejný, po jednom kousku od každého. Pokud se vám nahoře na stránce zobrazuje zelená lišta s informacemi o přijímání objednávek, objednávky jsou otevřeny. :)

Ochutnávka minidezertů

Krém na cupcakes lze rozdělit například na 10 kousků s bílým krémem a 10 kousků s čokoládovým. Cupcakes standardně zdobíme čerstvým ovocem, na přání je můžeme posypat drcenými lyofylizovanými malinami nebo čokoládovými kuličkami. :)

Minidezerty dodáváme v papírových krabicích, na čtyřicet kousků počítáme jednu (15 Kč). Pokud si přejete dodat dezerty v plastových přepravkách (od 80 kusů), uveďte to při objednávce – zapůjčíme vám je oproti záloze 500 Kč/přepravka.

Rozměry jsou:

krabice – 45×30 cm
přepravka – 60×40 cm

Poptání termínu

Nejdříve je nutné zjistit, zda máme v termínu vaší svatby volnou kapacitu. A to jak pro dort, tak i pro jeho dopravu. Vyplňte, prosím, jednoduchý formulář, brzy se vám ozveme zpět. :)

Alergeny

Některé naše výrobky deklarujeme jako bezlepkové, nebo u nich neuvádíme jako alergen ořechy či vejce. Berte však, prosím, v potaz, že všechny naše výrobky mohou ve stopovém množství obsahovat následující alergeny, které zpracováváme v naší výrobně: